تبلیغات
نوجوان و جوانان انقلابی شیعه - بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی و اینترنت
نوجوان و جوانان انقلابی شیعه
تشنگان ظهور حضرت مهدی (عج)
رهبر معظم انقلاب
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدارباشندو بیکار ننشینند چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی و اینترنتدر دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۰ و ۸۱

… مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۰ خطاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی، وضعیت اینترنت را نابسامان عنوان كرده و ضمن هشدار، بحث كنترل و پالایش پایگاه‌های مخرب و برخورد با تخلفات اینترنتی را در راس اولویتهای فرهنگی دانسته و برای این كار مهلت یك ماهه مقرر فرمودند. معظم له در مورخه ۸۱٫۹٫۲۶ در دیدار به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند: « اینترنت یكی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یك نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یك چاقوی دو دم و خطرناك… اینترنت الان مثل یك جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است كه كسی یك سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش كو؟ بگویند سفارش كرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد


بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه شهید بهشتى ۸۲٫۲٫۲۲ 
خواهشمندم توضیح دهید كه چرا چینِ كمونیست، اینترنت را به‏ شدّت سانسور مى ‏كند، ولى در ایرانِ اسلامى این كار انجام نمى‏ شود؟
 
در همه جاى دنیا – مخصوص چین نیست – وقتى جهاز عظیم و فراگیر اینترنت وارد مى‏ شود، معمولاً فیلترهایى هم وجود دارد كه هر كشور به فراخور تمایلات و تفكّرات و مصالحى كه دارد، آن‌ها را كار مى ‏گذارد، این یك امر طبیعى است. در این‏جا هم در آغاز كار مقدارى بى ‏توجّهى شد، لیكن بعد اقداماتى كردند و باید بكنند، این درست است. البته كه باید فیلترهاى مناسب و لازم را بگذارند.
چرا مغازه‏‌ها را به خاطر نداشتن جواز پلمب مى‏ كنند، ولى به‏ خاطر فروش و حتّى نمایش تصاویر مبتذل جریمه نمى ‏كنند؟! چرا در نمایشگاه بین‏ المللى شركت‌ها حق دارند هر تصویر و یا موسیقى ضدّ دین را پخش كنند؟!
 خدا لعنتشان كند!

در دیدار با هزاران نفر از مردم استان مازندران ۸۸٫۱۱٫۶
 
حضرت آیت الله خامنه‌ای بی‌اثر بودن توطئه‌های آمریكا در سی سال گذشته را بسیار واضح و آشكار دانستند و تأكید كردند: «دلیل بی‌اثر بودن توطئه‌ها، این است كه امروز جمهوری اسلامی ایران ده‌ها برابر قوی‌تر از روز‌ها و سالهای اولیه شده است و به حركت خود با شتاب و قدرت بیشتر ادامه می‌دهد.»
ایشان با اظهار تعجب از عبرت نگرفتن دشمنان ملت ایران، از بی‌اثر بودن توطئه‌های قبلی و تلاش برای برنامه‌های جدید و در عین حال تكراری افزودند: «آمریكایی‌ها می‌گویند ۴۵ میلیون دلار بودجه تصویب كرده‌اند تا از طریق اینترنت جمهوری اسلامی ایران را شكست دهند كه این نشان دهنده اوج درماندگی دشمن است زیرا آن‌ها تاكنون ده‌ها ۴۵ میلیون دلار صرف مقابله با نظام اسلامی از طریق كار دیپلماسی، تحریم، اعزام جاسوس، استخدام مزدور و روشهای دیگر كرده‌اند ولی به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند.»
 

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار جوانان و فرهنگیان در مصلّاى رشت‏ ۸۰٫۲٫۱۲
 
«كسانى این‏طور وانمود می ‏كنند نسلى كه روى كار می ‏آید -كه اصطلاحاً به آن “نسل سوم انقلاب” می ‏گویند- پُشت كرده به انقلاب و رویگردان از ارزش هاى دینى است یا اگر هم نیست، به طور اجتناب‏ ناپذیرى این‏گونه خواهد شد! بنده صددرصد حرف آن‌ها را رد می كنم. نه این‏كه من عوامل فساد برانگیز فرهنگى را نمی ‏بینم یا نمی ‏شناسم یا از آن‌ها خبر ندارم، نخیر، بنده از ماهواره و اینترنت و رمان‌ها و فیلم‌ها و آهنگ‌ها و حرفهاى فاسد كاملاً خبر دارم و آن‌ها را دست كم نمی ‏گیرم. من عمرم را در میان جوانان گذرانده ‏ام. از دورانى كه خودم جوان بودم، با جوانان دانشگاهى كه خارج از محیط ما بودند، ارتباط برقرار كردم تا امروز هم ارتباط من با جوانان قطع نشده است. بنابراین می ‏دانم حال و هواى جوانى چیست و امروز در فضاى جوانىِ ما چه می ‏گذرد؛ اما معتقدم نسل كنونىِ امروز این قدر هم آسیب‏ پذیر و شكننده نیست، این را بد فهمیده ‏اند. این نسل در محیطى بار آمده كه از محیط سى سال و سی ‏ و پنج سال قبل به مراتب پاكیزه‏‌تر و بهتر است. كسانى كه در این محیط متولّد شده ‏اند، به بركت هدایت دینى توانستند آن كار عظیم را انجام دهند و آن ایمانهاى پولادین و استوار را عرضه كنند. من معتقدم كه این نسل نسبت به آن نسل، در محیط بهترى پرورش یافته و آمادگی‌ها و آگاهی هاى به مراتب بهتر و بالاترى دارد. بنده وقتى حدود بیست سالم بود، هرگز آگاهی هایى كه امروز شما جوان بیست ساله دارید، نداشتم. امروز جوان ایرانى، آگاه و بامعرفت و بصیر و سیاسى و اهل تحلیل است و از همه بالا‌تر باایمان است.»

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار علما و روحانیون استان همدان‏ ۸۳٫۴٫۱۵
 
شما امروز با این چالش مواجه ‏اید و مسئله‏ شما مهم‌تر و دشوار‌تر است از مسئله‏ علامه‏ حلى یا مسئله‏ علامه‏ مجلسى یا مسائل علماى بزرگى كه در طول تاریخ بوده ‏اند، با آن‌ها قابل مقایسه نیست. امروز نشر افكار باطل نه فقط به وسیله‏ ابزارهاى ارتباط جمعىِ فراوان -مثل رادیو، تلویزیون، اینترنت و انواع و اقسام روشهاى الكترونیكى- انجام می ‏گیرد، بلكه از شیوه ‏هاى هنرى هم استفاده می ‏شود. امروز در دنیا پول خرج می كنند و فیلم هاى گران‏ قیمت می ‏سازند، براى این‏كه غیرمستقیم فكرى را وارد ذهن‌ها كنند یا فكرى را از ذهن‌ها بیرون بیاورند. یكى از مهم‌ترین نقاط آماج این كار‌ها، افكار دینى و به خصوص افكار اسلامى است. البته بعد از برپا شدن جمهورى اسلامى، به خصوص افكار شیعه هم آماج همین چیز‌ها قرار گرفته است. شما شاید شنیده باشید كه در سرزمین فلسطین به وسیله‏ صهیونیست‏‌ها یا در آمریكا كنفرانس‏ هاى شیعه‏ شناسى تشكیل می ‏شود و كسانى روى آرا و لایه‏ هاى فكرى و شكل اجتماعى شیعیان تحقیق می ‏كنند. این براى این است كه بتوانند با شیعه مبارزه كنند. باید شیعه را بشناسند تا بتوانند با او مبارزه كنند

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار رئیس و مدیران سازمان صدا و سیما‏‏ ۸۳٫۹٫۱۱
 
زرسالاران اقتدارطلب
 
الان اشغالگر -مثل‌‌ همان اشغالگرى كه بخارست یا پاریس یا فلان كشور را تصرف كرده بود- در حال اشغال تدریجى است. این اشغالگر كیست؟ پاسخ این نیست كه این اشغالگر دولت آمریكا یا فلان دولت دیگر است، نه، این اشغالگر یك طبقه‏ اجتماعى است؛ طبقه‏ اى كه دولت آمریكا و دولتهاى دیگر را به قدر توانایى و قدرت خود و آمادگىِ آن‌ها دارد هدایت می ‏كند. البته در بافت و ساخت این دولت‌ها هم بدون شك افراد این طبقه حضور دارند، اما هدایت، هدایت یك دولت نیست، هدایت یك مجموعه‏ طبقاتى است، كه اگر بخواهیم در یك عبارت براى این‌ها اسم معین كنیم، باید بگوییم “زرسالارانِ اقتدارطلب”. هدفشان هم سیطره بر منابع حیاتى و مالى همه‏ دنیاست.
الزامات سلطه‏ جهانى‏
 
البته این سیطره، یك الزامات سیاسى دارد كه‌‌ همان نظم نوین جهانى است. یك الزامات علمى و ادارى دارد كه به تدریج خود را به آن نزدیك می كنند. مسئله‏ جهانی سازى كه امروز در تجارت، پول، فرهنگ و شبكه ‏هاى فرهنگى -مثل اینترنت و مانند آن- مطرح است، همه دانسته و نادانسته در خدمت این مجموعه‏ طبقاتى است. البته تحلیل جامعه‏ شناختىِ این‌ها خیلى دقیق، ریز و مفصل است.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار وزیر علوم و رؤساى دانشگاه‏‌ها ۸۳٫۱۰٫۱۷
 
مسئله‏ بُعد فرهنگى هم -كه اشاره كردند و خیلى هم مورد توجه بنده است- بسیار مهم است. ما فرهنگ را بستر اصلى زندگى انسان می ‏دانیم، نه فقط بستر اصلى درس خواندن و علم آموختن.فرهنگ هر كشور، بستر اصلى حركت عمومى آن كشور است. حركت سیاسى و علمی اش هم در بستر فرهنگى است. فرهنگ، یعنى خلقیات و ذاتیات یك جامعه و بومىِ یك ملت، تفكراتش، ایمانش، آرمان‌هایش، این‌ها تشكیل دهنده‏ مبانى فرهنگ یك كشور است. اینهاست كه یك ملت را یا شجاع و غیور و جسور و مستقل می ‏كند، یا سرافكنده و ذلیل و فرودست و خاك‌‏نشین و فقیر می ‏كند. فرهنگ، عنصر خیلى مهمى است. ما نمی ‏توانیم از فرهنگ و رشد فرهنگى و پرورش فرهنگى صرف‌‏نظر كنیم. فرهنگ هم مثل علم است. فرهنگ هم گیاه خودرو نیست. همه‏ آنچه شما از نشانه‏‌ها و مظاهر فرهنگى در جامعه‏ خودتان و در هر نقطه‏ ای از دنیا می ‏بینید، بدون تردید این بذر را دستى افشانده است. البته انسان بعضى از دست‌ها را می بیند، اما بعضى از دست‌ها را نمی بیند. از داخل خانه، تا درون مدرسه، تا فضاى خیابان، تا رادیو و تلویزیون، تا ماهواره، تا تبلیغات جهانى، تا اینترنت، و از این قبیل چیز‌ها. فرهنگ، هدایت و پرورش دادن می ‏خواهد. بنابراین در دانشگاه‏‌ها كار فرهنگى بسیار مهم است.
 

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار علما و روحانیون كرمان‏ ۸۴٫۲٫۱۱
 
امروز وظایف حوزه‏ هاى علمیه با گذشته تفاوت‏ هاى زیادى كرده است. حوزه‏ علمیه فقط براى اقامه‏ جماعت نیست. منبر رفتن به صورت سنتى هم اگر محتواى عالى و پُر مغزى نداشته باشد، كافى نیست. امروز شما ببینید وسایل تبلیغ در دنیا چقدر متنوع شده. این طرفِ دنیا یك نفر جوان پاى یك دستگاه كوچك می ‏نشیند و افكار، تصورات، تخیلات، پیشنهادهاى فكرى و پیشنهادهاى عملى را از سوى هر كسى -بلكه هر ناكسى- از آن طرفِ دنیا دریافت مى ‏كند. امروز اینترنت و ماهواره و وسایل ارتباطىِ بسیار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جاى دنیا مى ‏رسد. میدان افكار مردم و مؤمنین، عرصه‏ كارزار تفكرات گوناگون است. امروز ما در یك میدان جنگ و كارزار حقیقىِ فكرى قرار داریم. این كارزار فكرى به‏ هیچ‌‏وجه به زیان ما نیست، به سود ماست. اگر وارد این میدان بشویم و آنچه را كه نیاز ماست -از مهمات تفكر اسلامى و انبارهاى معارف الهى و اسلامى- بیرون بكشیم و صرف كنیم، قطعاً بُرد با ماست، لیكن مسئله این است كه ما باید این كار را بكنیم.
 

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در خطبه‏ هاى نماز جمعه‏ تهران‏ ۸۴٫۵٫۲۸ 
حقایق بشرى و اصالت هاى بشرى با گذشت زمان تغییر پیدا نمى ‏كنند. انسان‌ها از اول تاریخ تا امروز و از امروز تا پایان دنیا، همیشه عدالت را دوست داشته ‏اند و به عدالت نیازمند بوده ‏اند، این تغییر پیدا نمى ‏كند. انسان‌ها از اول تاریخ تا امروز و از امروز تا آخر دنیا به مسئولانى كه نسبت به آن‌ها وفادار باشند، در خدمت آن‌ها باشند و براى آن‌ها صادقانه عمل كنند، احتیاج دارند، این‌ها كه تغییرپذیر نیست. درس امیرالمؤمنین علیه السلامدر نهج‏ البلاغه ناظر به این چیزهاست. این اصالت‌ها و این ثوابتِ حیات بشرى در طول تاریخ را امیرالمؤمنین بیان مى‏ كند، ما آن‌ها را مى‏ خواهیم والّا ما كه نمى ‏گوییم اگر خواستیم از این شهر به آن شهر برویم، مثل زمان امیرالمؤمنین برویم، نه، حالا با هواپیما بروید، ممكن است ده سال دیگر با یك وسیله‏ بسیار تندرو‌تر از هواپیما حركت كنید. آن روز، نامه مى‏ فرستادند، كه دو ماه در راه بود، امروز شما با اینترنت لحظه به لحظه با آن طرف دنیا حرف مى ‏زنید. این‌ها متغیرات است، اما عدالت و صلاح مسئولان همیشه لازم است، حیف و میل نكردن اموال مردم كه دست من و امثال من است، همیشه لازم است، این‏كه تغییرپذیر نیست. اگر به توفیق الهى بتوانیم در این جهت خود را كامل كنیم و قدم هایى را كه تا امروز بحمداللَّه برداشته شده، كامل كنیم، آن وقت كشور اسلامى به‌‌ همان شكلى كه گفتم، به وجود خواهد آمد؛ یعنى دولت اسلامى مى‏ تواند كشور اسلامى به وجود بیاورد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار روحانیان و مبلغان در آستانه‏ ماه محرم‏ ۸۴٫۱۱٫۵
 
عنصر سوم، هنرمندى در نحوه‏ بیان است. من به منبر خیلى عقیده دارم. امروز اینترنت، ماهواره، تلویزیون و ابزارهاى گوناگون ارتباطىِ فراوان هست، اما هیچ‏كدام از این‌ها منبر نیست. منبر یعنى رو به‏ رو و نفس‏ به‏ نفس حرف زدن. این یك تأثیر مشخص و ممتازى دارد كه در هیچ‏ كدام از شیوه‏ هاى دیگر، این تأثیر وجود ندارد. این را باید نگه داشت، چیز باارزشى است. منتها بایستى آن را هنرمندانه ادا كرد تا بتواند اثر ببخشد.

بیانات در دیدار اساتید و دانشجویان‌ دانشگاه هاى استان سمنان ۸۵٫۸٫۱۸
 
از این خطرناك‌تر، این است كه سررشته‌ همین تحولات منفى در سطح بین‌المللى، در دست كسانى باشد كه آن‌ها به وسیله‌ این تحولات مى‌خواهند اهداف خودشان را -كه یا زر است یا زور- تأمین كنند و براى آن‌ها چیزى به نام هویت ملت‌ها اصلاً ارزش ندارد كه متأسفانه این در صد سال، صد و پنجاه سال اخیر، در دنیا اتفاق افتاده است؛ یعنى تحولات كشورهاى آسیایى و آفریقایى و آمریكاى لاتین در دام طراحى باندهاى قدرت بین‌المللى افتاده است و طراح این‌ها صهیونیست و سرمایه‌داران بین‌المللى بوده‌اند. براى این‌ها آنچه مهم بوده، كسب قدرت سیاسى است كه بتوانند در كشور‌ها و دولتهاى اروپایى و غیره نفوذ كنند و قدرت سیاسى را در دست بگیرند و پول كسب كنند و این كمپانی‌ها، سرمایه‌هاى عظیم، كارتل‌ها و تراست‌ها را به وجود آورند. هدف این بوده است. آن وقت اگر اقتضا مى‌كرده است كه اخلاق جنسى ملت‌ها را خراب كنند، راحت مى‌كردند، مصرف گرایى را در بین آن‌ها ترویج كنند، به‌ راحتى این كار را انجام مى‌دادند، بى‌اعتنایى به هویتهاى ملى و مبانىِ فرهنگى را در آن‌ها ترویج كنند، این كار را مى‌كردند. این‌ها، اهداف كلان آن‌ها بوده است كه تصویر مى‌كردند. آن وقت همیشه لشكرى هم از امكانات فرهنگى و رسانه‌اى و روزنامه‌هاى فراوان و مسائل گوناگون تبلیغات در مشت این‌ها بوده است، كه این‌ها امروز یواش یواش دارد پخش مى‌شود و من پریروز در روزنامه -البته سه، چهار ماه قبل از این، من مقاله‌اش را دیده بودم- گزارشى از تشكیلِ “ناتوى فرهنگى” را خواندم. یعنى در مقابل پیمان ناتو كه آمریكایی‌ها در اروپا به عنوان مقابله‌ با شوروى سابق یك مجموعه‌ مقتدر نظامى به وجود آوردند، اما براى سركوب هر صداى معارض با خودشان در منطقه خاورمیانه و آسیا و غیره از آن استفاده مى‌كردند، حالا یك ناتوى فرهنگى هم به وجود آورده‌اند. این، بسیار چیز خطرناكى است. البته حالا هم نیست، سالهاست كه این اتفاق افتاده است. مجموعه‌ زنجیره‌ به هم پیوسته‌ رسانه‌هاى گوناگون -كه حالا اینترنت هم داخلش شده است و ماهواره‌ها و تلویزیون‌ها و رادیو‌ها- در جهت مشخصى حركت مى‌كنند تا سررشته‌ تحولات جوامع را به عهده بگیرند. حالا كه دیگر خیلى هم آسان و رو راست شده است.

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه هاى استان خراسان‌ در دانشگاه فردوسى مشهد ۸۶٫۲٫۲۵
 
هر گونه تدریسى كه در یك كلاس، ناشى از بى‌حوصلگى، ناشى از كم‌ وقتى، ناشى از بى‌اهتمامى و بى‌اعتنایى به درس، بى‌اعتنایى به دانشجو، بى‌اعتنایى به وقت و ساعت انجام بگیرد، مناسب شأن دانشگاه امروزِ كشور ما نیست. من تأیید مى‌كنم كه ما بایستى اساتید استخوان‌دار و قدیمىِ قوى و باارزش را با اصرار در دانشگاه حفظ كنیم -كه دوستان اشاره كردند- در كنار این مؤكداً عرض مى‌كنم كه بایستى از اساتید جوان و پرانگیزه هم استفاده بشود و وارد بشوند. ما نباید در هیچ بخشى دچار كمبود استاد و خلاء استاد باشیم. امروز راه هم براى این باز است. خوشبختانه دانشجوهایى كه دوره‌هاى تكمیلى را مى‌گذرانند، رتبه‌هاى خوبى دارند، رتبه‌هاى بالایى دارند و استعدادهاى خوبى دارند، مى‌توانند در تدریس دانشگاه‌ها نقش ایفا كنند. بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هاى قدیمى، آیه‌ قرآن نیست كه نشود آن را عوض كرد. به موقعیت‌ها نگاه كنید و دانشگاه را از لحاظ تدریس به یك میدان پرتحرك تبدیل كنید، با تعامل دانشجو با استاد، تحرك استاد، مطالعه‌ استاد، دسترسى استاد به مراكز علمى و اطلاعات علمى و نشریات علمى -كه امروز خوشبختانه با رواج اینترنت و چیزهاى دیگر، خیلى از گذشته آسان‌تر شده- دانشگاه را به یك مجلس عمومىِ دائماً در حال مباحثه و در حال كار تبدیل كنید. دانشجو را رشد بدهید و تربیت كنید. این یك نكته است.

بیانات در دیدار روحانیون و طلاب تشیع و تسنن كردستان‏ ۸۸٫۲٫۲۳
 
هر دوره‏ اى اقتضایى دارد. یك روز ما براى اینكه از هویت قرآنى اسلام دفاع كنیم، كتاب‌ها می‌نوشتیم، استدلال‌ها می‌كردیم، حرف‌ها می‌زدیم، یك عده مستمع و مرید و علاقه‏ مند هم وجود داشتند، این‌ها را از ما می‌شنفتند، كار ما انجام گرفته بود. طاغوتى هم بر سر كار بود، اجازه‏ بیشتر از این تحرك را نمی‌داد. بعضى ‏مان كه زرنگ‏‌تر بودند، تلاشهاى گسترده‏ ترى می‌كردند، بعضى هم به‌‌ همان حداقل اكتفا می‌كردند. اما امروز چه؟
امروز دو خصوصیت وجود دارد كه بار من و شما را سنگین می‌كند. یك خصوصیت پیشرفت شیوه‏ هاى انتقال فكر است. شما ببینید تلویزیون، رادیو، وسایل الكترونیكى، اینترنت و دیگر وسایل ارتباطاتى، امروز در دنیا در خدمت چه اهدافى قرار دارد. امروز استكبار به این اكتفا نمی‌كند كه شمشیر نشان بدهد. شمشیر هم نشان می‌دهد، اما در كنار او به ده‏‌ها شیوه‏ دیگر متوسل می‌شود براى اینكه آن فكر غلط، آن راه خطا، آن روش ستمگرانه و طغیانگر را بر ملت‌ها تحمیل كند. امروز طبق اطلاعات قطعى ثابت شده است كه مؤسسه‏ عظیم هالیوود و شركتهاى بزرگ سینمایى با سیاستهاى استكبارى آمریكا همراهى و همكارى مستمر و باب میل دارند. این مؤسسه‏ بزرگ فیلم‏‌سازى و سینمایى كه ده‏‌ها كمپانى بزرگ فیلم‏‌ساز از هنرمند و از كارگردان و از بازیگر و از نمایش‏نامه‏‌نویس و فیلم‏نامه‌‏نویس و سرمایه‌‏گذار در آن گرد هم جمع شدند، در خدمت هدفى دارند حركت می‌كنند.
 
آن هدف عبارت است از اهداف سیاست استكباری‌اى كه دولت آمریكا را هم‌‌ همان سیاست‌ها دارد می‌چرخاند. این‌ها چیز كوچكى نیست. امروز شما براى اینكه اسلام را، دین را، حقیقت را، صراط مستقیم را، هم به مردم نشان بدهید، هم مردم را در این صراط به راه بیندازید، با مشكلات بزرگى رو به رو هستید. باید با زمان، خودمان را تطبیق دهیم. شبهه‏‌ها از قبیل شبهه ‏هاى صد سال و دویست سال قبل نیست. شبهه‏ هاى كه در ذهن جوان شما، دانشجوى شما، حتّى دانش‏ آموز شما القاء می‌كنند، شبهه ‏هایى از جنس روز است. در مقابل این كى‏ می‌خواهد بایستد؟ غیر از علماى دین، غیر از مرزداران عقیده چه كسى باید در مقابل این تیرهاى مسموم و زهرآگین بایستد و قرار بگیرد؟ این، مطلب دوم.
 

دیدار با مردم مازندران در سالگرد حماسه ۶ بهمن ۸۸٫۱۱٫۶
 
حالا اگر آن كسى كه در مقابل مردم مى‌ایستد، به این‌ها دل بست، این آن خطاى دوم است كه اتفاق مى‌افتد. دل بستن به دشمن؟! وقتى مى‌بینیم كه این دشمن وارد میدان شده است، بایستى بفهمیم، بشناسیم، اگر خطایى، اشتباهى كرده باشیم، باید اشتباه را برطرف كنیم. از روز اول، آمریكایى‌ها علیه جمهورى اسلامى توطئه كردند. خوب، این توطئه‌ها زائد است كه بگوییم بى‌اثر بود، واضح است كه بى‌اثر بود، اگر این توطئه‌ها بى‌اثر نبود كه حالا باید اثرى، نشانى از جمهورى اسلامى باقى نباشد، مى‌بینید كه جمهورى اسلامى امروز ده‌ها برابر قوى‌تر از روز اول است، پس این توطئه‌ها بى‌اثر بود. امروز هم هى نقشه جدیدى می‌زنند، باز هم توطئه می‌كنند، عبرت هم نمی‌گیرند. من تعجب می‌كنم! به گذشته فكر نمی‌كنند كه خوب، این همه توطئه كردیم، این همه علیه جمهورى اسلامى پول خرج كردیم، این همه اینجا آنجا این را دیدیم، آن را دیدیم، در داخل مزدور پرورش دادیم، در بیرون این و آن را علیه جمهورى اسلامى بسیج كردیم، اثرى نكرد.
باز دوباره مى‌نشینند چهل و پنج میلیون دلار بودجه تصویب می‌كنند، براى این كه جمهورى اسلامى را شكست بدهند! بودجه تصویب می‌كنند كه از طریق اینترنت، انقلاب ایران را از بین ببرند، جمهورى اسلامى را سرنگون كنند! ببینید چقدر این دشمن، دشمن درمانده‌اى است. خوب، شما چند ده چهل و پنج میلیون دلار را تا حالا مصرف كرده‌اید؟ چقدر شما براى شكست دادن جمهورى اسلامى كار دیپلماسى كردید، تحریم اقتصادى كردید، انواع و اقسام توطئه‌ها را كردید، جاسوس فرستادید، جاسوس تربیت كردید، چه فایده‌اى كردید كه حالا باز می‌خواهید از این طریق وارد شوید و ملت ایران را به خیال خودتان از انقلاب جدا كنید؟ این را دشمن نمی‌فهمد. این،‌‌ همان سنت الهى است. این،‌‌ همان زدن به چشم و گوش دشمن غافل از خداى متعال است كه حقایق را نفهمد، غافل كردن دشمن است.« فسینفقون‌ها ثمّ تكون علیهم حسرة۲» پول را خرج می‌كنند، بعد هم برایشان حسرت می‌شود، چون بى‌فایده است. من نمی‌دانم چقدر نشستند طراحى كردند، كار كردند تا بتوانند در تهران به یك بهانه‌اى آشوب راه بیندازند. خدا می‌داند كه از چه مدت قبل این‌ها نشستند طراحى كردند، خوب، چه شد؟ غیر از این شد كه مردم از آنچه كه بودند، بیدار‌تر شدند؟ اگر كسى خیال می‌كرد كه لازم نیست دیگر بیاید توى میدان، از نظام جمهورى اسلامى دفاع كند، با این حوادث، همه احساس كردند كه باید همیشه براى دفاع از جمهورى اسلامى حاضر باشند.
 

بیانات در دیدار روحانیون استان سمنان ۸۵٫۸٫۱۷
 
وظیفه‌ ما چیست؟ اولین وظیفه‌ ما این است كه این نقش روحانیت اصیل را جدى بگیریم. من بار‌ها گفته‌ام كه با همه‌ این وسایل ارتباط جمعى‌اى كه وجود دارد -البته روحانیت باید از همه‌ این وسایل ارتباط جمعى استفاده كند. از اینترنت و تكنولوژی هاى جدید ارتباطاتى باید همه‌ روحانیت براى دین استفاده كند. همچنانى كه از رادیو و تلویزیون و بقیه‌ چیز‌ها استفاده مى‌كند- در عین حال، مسجد، جلسه‌ مذهبى، نشستن روبه‌روى مردم، دهان به دهان و نفس به نفس با مردم حرف زدن، یك نقش بى‌بدیل دارد و هیچ چیزى جاى این را نمى‌گیرد و این هم مال شماست. گروههاى سیاسى خودشان را مى‌كُشند كه بتوانند یك چنین نقشى را به دست آورند، اما نمى‌شود. شما كه معمم و روحانى هستید، یا آن خانم طلبه یا مبلغ، وقتى در مقابل مخاطبان خودش قرار مى‌گیرد و مى‌دانند روحانى است، دلبستگى و دلدادگى و اعتماد به او، از نوع دیگرى است و ربطى به اعتماد به بقیه‌ گویندگان و سخنوران ندارد. ما باید این نقش را قدر بدانیم.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى ۷۹٫۱۱٫۲۷
 
این تبلیغات فرنگى و این تهاجم فرهنگى چیز جدیدى نیست. آنچه كه جدید بود -كه ما در این چند سال بر روى آن تكیه كردیم- روشهاى نویى بود كه در داخل كشور شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. در دنیا تهاجم فرهنگى علیه انقلاب، از تهاجم سیاسى و اقتصادى سریع‌تر و همه‏ گیر‌تر و همه‏ جایى‏‌تر بود. انواع و اقسام كار‌ها را كردند، چقدر علیه اسلام و انقلاب و مبانى اسلامى و مبانى شیعى، كه فكر مى ‏كردند در پدید آمدن این انقلاب نقش داشته، فیلم ساختند -كه امروز آن را به رایانه و اینترنت هم كشانده ‏اند- و همه كارهایى را كه مى‏ توانستند، انجام دادند. براى این‏كه جلوِ این سخن نو را -یعنى این‏كه باید قدرت سیاسى در كشور در دست انسانهاى پرهیزگار و عادل باشد و شرط این اقتدار سیاسى، پرهیزگارى و عدالت باشد- بگیرند. این سخن نو چیزى است كه هر صاحب قدرتى را در دنیا تكان مى ‏دهد و هر دستگاهى را كه از قدرت، انتفاع مادّى مى‏ برد، دچار وحشت مى ‏كند. لذا همه جاى دنیا با این فكر مخالفند.  عباس آرین    چهارشنبه 8 بهمن 1393    08:17 ب.ظ


تمامی حقوق این وبلاگ برای نوجوان و جوانان انقلابی شیعهمحفوظ است.