تبلیغات
نوجوان و جوانان انقلابی شیعه - نشر ارزش‌ها با کار غیر ارزشی!+ عکس/ولنتاین
نوجوان و جوانان انقلابی شیعه
تشنگان ظهور حضرت مهدی (عج)
رهبر معظم انقلاب
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدارباشندو بیکار ننشینند چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است

چند سالی است که در کشور ما فرهنگ روز ولنتاین رواج پیدا کرده بدون اینکه خیلی از طرفداران آن بدانند
 دقیقا چه چیزی را جشن می‌گیرند؟ اما استقبال اقشار فرهنگی آن هم آشنا با کتاب آش را کمی شور کرده است -

طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد.

افسانه دیگر می‌گوید شاید کشیش والنتین به علت نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان کشته شده باشد.

مطابق یک افسانه، کشیش والنتین خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستین کارت والنتین را خود او قبل از مرگش برای آن دختر فرستاد و در آن نوشت «از طرف والنتین تو».

آنچه در بالای مطلب آمد روایتی است از یک افسانه غربی آن هم بدون سند.

چند سالی است که در کشور ما نیز این فرهنگ رواج پیدا کرده بدون اینکه خیلی از طرفداران آن بدانند دقیقا چه چیزی را جشن می‌گیرند و یا نام این روز کجا آمده. اما استقبال اقشار فرهنگی آن هم آشنا با کتاب آش را کمی شور کرده است.

ترویج چنین فرهنگی آن هم توسط انتشاراتی که مرتبط است به یک ارگان ارزشی و وظیفه اش هم نشر کتب ارزشی و دفاع مقدسی است چه معنی می‌تواند داشته باشد؟

گفتنی است این انتشارات پیش از این سابقه ورود به دیگر عرصه ها از جمله مانتو فروشی به جای کتاب را داشته است که قرار بود مسئولین مربوط رسیدگی کنند. گویا زمان نظارت بر چگونگی فعالیت این انتشارات برای مسئولینش نرسیده است و یا دایره فعالیت‌های ناشر تا فروش البسه و بسته ولنتاین گسترده شده است! و شاید هم کارهای مهمتری که ما از آن بی خبریم در دست اقدام است!
  عباس آرین    یکشنبه 26 بهمن 1393    05:15 ب.ظ


تمامی حقوق این وبلاگ برای نوجوان و جوانان انقلابی شیعهمحفوظ است.